Harman Professional Sound

Soundcraft Si Performer 1 - סאונד ותאורה בקונסולה אחת

הקונסולה שהציעה עד היום שתי גרסאות עם 24 או 32 כניסות MIC יצאה עם גרסה קומפקטית יותר: Si Performer 1.
ה-Si Performer 1  מכיל מיקסר דיגיטלי עד 80 כניסות, יחד עם Lexicon, Bss, Dbx, Dsp  בשיתוף עם יחידת שליטה על תאורה DMX512. למרות שכביכול הקונסולה לא מיועדת לעבוד עם תאורה בארועים מאד גדולים, תכונה זאת מציעה פתרון למערכת שליטה "הכל כלול" לארועים קטנים עד בינוניים. השילוב המתוחכם עם מערכת התאורה לחלוטין לא בא על חשבון איכות האודיו שהיא גולת הכותרת של הקונסולה. הפראמפים הם בדיוק כמו בקונסולות הגדולות של Soundcraft ומעבדי האפקטים המובנים שייכים ל-Harman
,BSS  ו-Laxicon.
.

 ברושם הראשוני ה-Si Performer 1 היא יחידה קומפקטית מאד. 48 ס"מ ומותאמת לרוחב של RACK. למרות זאת, על פני השטח לא נראה שמשהו התגמד. כל אמצעי השליטה הפיזיים, כפתורים ונובים הם בגודל סביר כולל הרווח לאצבעות ביניהם (תכונה חשובה כשעובדים עם קונסולה לאורך זמן). במבט על הקונסולה – ישנם 16 mic preamps עם כניסותXLR . כל ערוץ מונו שלא מחובר אליו מיקרופון ניתן להקצות לקווי מונו 1-8 או לערוצי left/right של כניסת AES סטנדרטית. כל הערוצים מכילים פונקציות כמו high filter, אקוולייזר פרמטרי עם ארבע תחומים וכל אפשרויות ה- dynamics. כמו במוצרי Soundcraft אחרים, המעבדים רצים כל הזמן כך שעבודה עם מעבדים נוספים לא מוסיפה עומס על המנוע. התאורה הזוהרת על הפיידרים מאד שימושית וצג ה-LCD מציג אותיות לבנות ברורות, מוארות וקלות לקריאה בחושך או באור. ברירת המחדל של הפונקציות ניתנת לעריכה בחופשיות ואת הפיידרים ניתן להקצות לכלinput, return או mix bus כולל תאורה ב- Dmx masters.

Si Performer מציעה דרך מדליקה לשלוט ב mix buses ע"י מערכת בשם TOTEM, ראשי תיבות של "The One Touch Easy Mix" - שורה של כפתורי mix bus במספרי 1-14 שלחיצה יחידה על כל אחד מהם תפקס מחדש את הפיידרים באותו  Mix ספציפי. כל הפונקציות שהוזכרו פשוטים לתפעול כך שגם אם תמצאו את עצמכם על אי בודד עם הקונסולה ללא חוברת ההדרכה יהיה לכם קל להתמצא.

אפשרויות ה-I/O המובנות יחד עם כרטיסי ההרחבה גמישות במיוחד ומבטיחות אינטגרציה פשוטה של הקונסולה עם רכיבים של מערכות נוספות. סלוט אחד מאפשר הרחבה 64X64 וסלוט נוסף מאפשר הרחבה 64X32. כל אחד מהם מאפשר חיבור לכרטיסים של סדרת SI כוללCats  או Optical MADI. כרטיס ה-MADI  בנוסף לתפקידו כממשק להקלטות מרובות ערוצים או פלאגינים של Waves למשל, מאפשר לקשר בין ה- Si Performer  לכל ציוד אחר שלSoundcraft  או קופסאות במה של Studer על מנת להרחיב את הכוח והגמישות של ה- I/O. כל הכוח הזה חסר משמעות בלעדי היכולת לשלוט ולנווט בו. כאן ה-SI Performer נכנס לתמונה עם ממשק משוכלל אך עם זאת קל לתפעול.

בנוסף, מערכת הפרוטוקולים HiQnet של הרמן מאפשרת להכניס חיבור אלחוטי לאחד מהסלוטים ולאחר מכן להוריד את אפליקציית ViSi – אפליקציה מרובת פיצ'רים של Soundcraft המאפשרת לשלוט בקונסולה מרחוק באמצעות טאבלט.
(עוד פרטים על ViSi תוכלו לקרוא כאן)

ומה לגבי התאורה?

אחת ההמצאות החדשניות ב-Si Performer 1  היא האפשרות לשליטה ביחידת תאורה של DMX ישירות מהקונסולה ולמרות המחשבה מרחיקת הלכת של הפונקציה, התפעול שלה הוא די פשוט, אפילו למשתמש עם הבנה בסיסית של פרוטוקול DMX. ישנם 4 שכבות של DMX שמופעלות ע"י החזקה של כפתורAlt  ובחירה של פיידר A-D וה-DMX  מסטר. שיתוף פעולה עם אפליקציית  ViSi יאפשר לשלוט על התאורה בזמן שטכנאי הסאונד דואג לאודיו. האפשרויות לפיתוחים עתידיים של הפיצ'ר הנ"ל מסקרנות במיוחד.

לסיכום, תכונות עיקריות:

  • 16 ערוצי מונו, 80 כניסות ל-mix
  • 2 חיבורי ViSi לתוספות חיצוניות ואפליקציות
  • BSS GEQ – מעבד שתמיד פעיל על כל ערוץ Bus המאפשר שימוש אינטנסיבי ללא עומס.
  • פיידרים הניתנים להקצאה בשכבות והתאמה למבחר פונקציות
  • TOTEM – מערכת איזי מיקס בלחיצת כפתור – לכל ערוץ Aux, Fx או Matrix bus
  • ממשק DMX – לשליטה על סאונד ותאורה מאותו מכשיר
  • FaderGlow – פיידרים מוארים בצבעים משתנים לפי תפקודם
  • העתקה והדבקה של ערוצים שלמים, Bus ואפקטים, או של חלק מערוץ כמו EQ, גייט וקומפרסור.

 

להורדת הכתבה המקורית:

SOS - Soundcraft Si Performer  SOS - Soundcraft Si Performer
הדפסשלח לחבר
© כל הזכויות שמורות לכלי זמר בע"מ .
בניית אתרים