Harman Professional Sound
חדשות.. חדשות..
סדרת EON600 החדשה מ-JBL Professional
מביאה איכות סאונד של מוניטור אולפן לרמקולי PA
חדשות ינואר 2015 עם JBL VTX
שנת 2015 נכנסה וזה זמן מצוין לחזור אל כמה מהרגעים המופלאים שהיו ל JBL VTX בשנה החולפת.
קונסולת Soundcraft Vi6 מככבת בפסטיבל הפולק בקיימברידג'
נבחרו לשמש באירוע ההיסטורי לצד ה-Realtime Rack של Soundcraft
Soundcraft Si Performer
סאונד ותאורה בקונסולה אחת

חמש שנים. האבולוציה של Harman HiQnet – חלק ראשון

HiQnet, פרוטוקול השליטה והחיבור העולמי הראשון לאינטגרציה מלאה בכל קטגוריות המוצרים באמצעות שרשרת אחת עבור מערכות הגברה מכל הסוגים , הגדלים ולכל סוגי יישומי הסאונד, הוצג לראשונה לעולם, בצורה הראויה ביותר: מעל במה של הופעה חיה. המקום: אולם וולט דיסני בלוס-אנג'לס, קליפורניה.
מאותו רגע בינואר 2005, החלה תקופה חדשה של עבודה אינטנסיבית עם כל המותגים של
Harman International שבישרה על הרמוניה ותגליות מפתיעות לגבי מרכיבי המערכת.

באותו יום בחודש ינואר חלה מהפכה של ממש, קבוצה של כ-600 אנשים מהתעשייה אשר כללה דילרים ונציגים מסחריים התאספו יחדיו וראו את העתיד של עיצוב מערכות סאונד, עתיד שתואר ,מתוך ראיית הנולד, בצורה מדויקת כ" לא אבולוציוני אם כי מהפכני".
עתיד שבו המערכות יוכלו "לדבר אחת עם השנייה" ולהיות מופעלות בעזרת תוכנה ייעודית אחת הפך לאפשרי באמצעות היכולת האינטואיטיבית של ה-
HiQnet לאתר ולהתחבר לכל כלי HiQnet ברשת, תוך חיסכון של אלפי שעות של תכנות, ועם היתרונות של שליטה מרכזית ברכיבי המערכת גם בהתקנת סאונד הפשוטה ביותר.

במשך חמש שנים מאותו יום, ה- HiQnetהפך להיות מעין חותמת בהתקנת ואינטגרציית מערכות סאונד בהתקנות קבע וגם בהופעות חיות, בשל התאימות ליותר מ-100 כלים (ועוד היד נטויה) ועם היכולת לקשר אינטואיטיבית בין כולם.
מקצועני סאונד בתחום התקנות הקבע , לא נאלצו עוד לתכנת רכיב ורכיב במערכת.
תוכנת ה-
HiQnet האינטליגנטית קולטת את סוגי החיבורים ומתאמת ביניהם בצורה אוטומטית. התוצאה: חסכון זמן וכסף משמעותי בתכנות מערכות, שליטה מלאה וסאונד נאמן למקור ברמה שלא הייתה כמותה לפני כן.

במהלך אותן חמש שנים, HiQnet ותוכנת השליטה לניהול היישומים,HiQnet System Architect הציבו ציון דרך משמעותי התקנות סאונד.
עוד לפני תום שנת 2005 ,השימוש ב- HiQnet יושם בהצלחה בהתקנות מערכת סאונד בינלאומיות ידועות החל מארה"ב (אמפי-תיאטרון גיבסון – הכולל מעל 6,000 מושבים בלוס אנג'לס), באירופה (מערכת הגברה עבור איצטדיון Stade de Suisse   בעל 32,000 מושבים בברן, שוויץ) ובאסיה (איצטדיון הונג קונג בעל 40,000 המושבים).

ביצוע הבכורה של HiQnet בהופעה חיה התקיים במהלך מסע ההופעות של אמן הקאנטרי טובי קית'  בשנת 2006. חברת שירותי ההגברהSR הרכיבה מערכת סאונד ענקית הכוללת את רמקולי ה-line array מסדרת Vertec של JBL בשילוב עם מגברים מתוצרת Crown  עם שליטת מערכת מלאה באמצעות ה-DriveRack של DBX- כולם תוכנתו באמצעות תוכנת System Architect  שהותקנה על מחשב tablet אלחוטי.

בהמשך המערכת יושמה בהצלחה גם בהופעות חיות של גוון סטפני, ראסקל פלאטס, ברוס ספרינגסטין ובמסעות ההופעות של אריק קלפטון וסטיבי ווינווד. ה- HiQnet נסעה בדרכים עם טיילור סוויפט במסע של 52 ערים בצפון אמריקה. המערכת למופע זה כללה קונסולה Studer Vista 5 SR ומערך גדול של מגברי Crown I-Tech HD אשר נשלטו ותוכנתו באמצעותHiQnet System Architect .
ראסל פישר, מהנדס הסאונד במסע ההופעות של טיילור סוויפט, הצהיר "בסופו של דבר רק הרווחנו מההחלטה ללכת עם מגברי ה–
I-Tech HD מאחר והשגנו סאונד טוב יותר והייתה לנו שליטה טובה יותר במגברים באמצעות ה - HiQnet System Architect.
התקנת הסאונד הגדולה ביותר עם HiQnet בוצעה ע"י חברת ESCO באצטדיון Lucas Oil (בית קבוצת הפוטבול אינדיאנפוליס קולטס). בהתקנה זו בוצעה אינטגרציה ותקשורת של ,HiQnet דרך מגברי Crown ורמקולים מוגברים שלJBL Professional , באמצעות תוכנת HiQnet System Architect. מערכת הסאונד הזו עוצבה בידי יועצי סאונד מקצוענים והיא נחשבת לאחד ממערכות ההגברה המרשימות והמתקדמות ביותר באצטדיונים וסימנה תקופה חדשה ומרגשת של סאונד באצטדיוני ספורט גדולים.
מערכת סאונד זו עוצבה כך שתספק סאונד מגוון וביצועים גבוהים היא כללה: 8 מערומים של רמקולי
VLA Line array  של JBL אשר הוגברו באמצעות מגברי Crown CTS עבור משחקי הפוטבול.
מערכת נוספת הכוללת 12 מערומים של רמקולים מוגברים בגודל בינוני מסדרת
Vertec שלJBL. מערכת זו הוגברה באמצעות מודולי PIP-USP3/CN שהותקנו במגברי Crown  CTS שסיפקו EQ, ושליטה מלאה בעוצמת הסאונד ובדיליי לכל רמקול
מאחר והרמקולים של
JBL והמגברים של Crown מותאמים לעבודה דרך HiQnet  (מוצרים אלה נחשבים ל HiQnet-Enabled) , מהנדסי המערכת פרסו את ה-System Architect ויצרו פאנלי שליטה ראשיים מותאמים אישית דרך ה- HiQnet System Architect, לניהול, קונפיגורציה, ותפעול של לא פחות מ-438 מכשירים באמצעות קובץ אירוע בודד!
תוכנת ה-
System Architect  סיפקה ועדיין מספקת ממשק גמיש במיוחד ואולטרה-אינטואיטיבי המאפשר לקרוא לתכנותים קודמים ולקונפיגורציות שמורות עבור יישומים שונים החל מהופעות חיות ועד למשחקי כדורסל וכנסים שונים במקום.

עד לשנת 2009,HiQnet  הייתה הפתרון העיקרי לכמה מהמערכות המורכבות ביותר, כמו גם של מגרש הבייסבול של הניו יורק מטס, בו הותקנה סוללה של מגברי Crown CTS עם מעבדי BSS Soundweb London  שנשלטו כולם באמצעות ה HiQnet .

חלק שני - בקרוב

הדפסשלח לחבר
כתבות נוספות באתר:
מיתוג חדש ל-HARMAN
Si Impact - מיקסר דיגיטלי 40-כניסות חדש ומרגש מ-Soundcraft. זמין במלאי
dbx מציגה את DriveRack VENU360 - פרוססור לניהול רמקולים עם שליטה ממכשירים ניידים
המזרקה המזמרת באילת מתוגברת במערכות הסאונד של JBL
SOUNDCRAFT מציגה סדרות מיקסרים חדשות לשנת 2015
The Staves שרות בהרמוניה מושלמת עם Harman
dbx מציגה מוצרים חדשים לשנת 2015
Soundcraft מציגה סדרות מיקסרים חדשות בתערוכת NAMM 2015
רמקולי JBL VERTEC מספקים סאונד של אלופים בסופרבול XLIX
המוניטורים של HARMAN JBL Professional בטקס פרסי הגראמי 2015
© כל הזכויות שמורות לכלי זמר בע"מ .
בניית אתרים